Středisko


Lyžování s úžasným výhledem na české i slovenské kopce, to je Severka! A taky spousta možností i mimo lyžařskou sezónu – procházky krásnou přírodou od jara až do zimy, nejvýše položený nerezový venkovní bazén v ČR zcela zdarma, nové wellness, dětské hřiště a mnoho dalšího.

Ski areál Severka se nachází na severních kopcích Dolní Lomné nedaleko Jablunkova, do kterého je příjemný dojezd od Ostravy, Frýdku-Místku i ze Slovenska.

Středisko nabízí mnoho služeb a je tak příjemným místem jak pro rodiny s dětmi, tak pro partu přátel. Pro zimní radovánky je pro vás denně k dispozici lanovka, 3 lyžařské vleky a mnoho možností, jak naše svahy sjet. Na své si tu přijde prostě každý.

Ubytovat a občerstvit se můžete v Turistické chatě Severka. Venkovní občerstvení na vás čeká také u horní stanice lanovky a v zimní sezóně i u dětského vleku, a to formou specialit z ohně či grilu, míchané alko i nealko nápoje.

Všechny sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány.

Lanovka, vleky a sjezdové tratě

Hlavní sjezdovka je 1270m dlouhá, převýšení má 307m a dopraví vás na ni dvousedačková lanová dráha. Sjezdovku je možné sjet po červené i po modré.

Vojenská sjezdovka měří 420m, její převýšení je 85m, dopravuje lyžaře vlekem a na své si tady přijdou především zdatnější lyžaři.

Dětská sjezdovka má 300m a díky nízkému převýšení 45m dobře poslouží především začátečníkům každého věku. Vlek uveze bez problému malého i velkého.

Školská sjezdovka je 110m dlouhá a se svými 33m převýšení potěší každého, kdo se bude chtít z vrcholku kopce neustále kochat na protější kopce.

Provozní doba lanovky a vleků:

PO-NE 9:00 – 16:00


Smluvní přepravní podmínky a provozní řád lyžařského střediska Severka Dolní Lomná

Sjezdovka


mapa sjezdovka